Motion sensor mount

Idea inteligentnego domu to nie tylko zabawki dla dużych dzieci, nie tylko zmieniające automatycznie kolor światła, czy sterowanie smartfonem. To też coraz więcej ciekawych i przydatnych rozwiązań wspomagających bezpieczeństwo mieszkańców i majątku.

Czy kiedyś zdarzyło ci się martwić zaraz po wyjeździe z domu, czy zamknięte są wszystkie okna, czy zakręciliście wodę, albo gaz? Czy z niepokojem wracaliście z wakacji bo nikt nie pamiętał czy nie zostało włączone żelazko?

Życie pisze wiele różnych niespodziewanych scenariuszy. Ale nowoczesne technologie mogą nas wspierać w tym, żeby najgorsze z nich nie miały szans się ziścić. Wszystko to musi być tylko odpowiednio wyposażone w adekwatne urządzenia sterujące i dobrze oprogramowane.

Dobrze ustawione i skonfigurowane czujniki i sterowniki mogą nam bardzo pomagać w stworzeniu bezpiecznego otoczenia. W samochodzie chronią nas systemy poduszek powietrznych, czujników monitorujących systemy, otoczenie a nawet pasażerów. Nowe generacje samochodów będą wyposażone już niedługo w systemy monitorujące nastrój kierowcy, aby dostosować systemy samochodu do jego poziomu uwagi i koncentracji. Systemy monitorujące silnik i podzespoły wspierają w przewidywaniu potencjalnych awarii i zabezpieczają przed wystąpieniem poważniejszego uszkodzenia. Samochody są obecnie droższe w zakupie, ale o ile bardziej bezpieczne i oszczędne w późniejszej eksploatacji. No i ile mniej nerwów kosztuje podróż, jeśli wiemy że jedziemy bezpiecznym i sprawnym pojazdem, który nie stanie kilkaset kilometrów od domu z powodu zerwanego paska klinowego czy zatartego łożyska, lub co gorzej silnika.

Dlaczego zatem nie zainwestować nieco w mieszkanie czy dom i kupić sobie bezpieczeństwo i spokój?

Mamy co prawda ubezpieczenia od zalania, spalenia, przepięcia, rozbicia szyby i kradzieży. Ale wszystkie te ubezpieczenia działają po fakcie, a zwykle udowodnienie poziomu strat jest bardzo trudne i nie zwróci się w całości, choćby licząc czas stracony na telefony, pisma, reperację, może nawet na chwilowe mieszkanie w hotelu zamiast w remontowanym po awarii własnym mieszkaniu.

System czujników światła, CO, gazu, dymu, wilgotności, pogody i innych może samodzielnie sterować urządzeniami wykonawczymi, które za nas odetną wodę, gaz, zaalarmują sąsiada czy zamkną albo otworzą żaluzje nawet w czasie naszej nieobecności. Elektroniczne zamki czy sterowniki bram mogą otworzyć drzwi zaufanemu sąsiadowi czy rodzinie aby sprawdzili czy wszystko jest w porządku, albo choćby podlali zapomniane kwiaty. Bo koszt naprawy trawnika i skalniaka wysuszonego przez zamknięty zawór i nieprzewidziane upały też może być wysoki.

Dlatego warto zainwestować w dobrze skonfigurowany system inteligentnego domu, który będzie monitorował temperaturę i stan powietrza, będzie sprawdzał czy pod kuchennymi szafkami czy pralką nie zaczyna zbierać się niewidoczna woda, który za nas sprawdzi okna i drzwi, albo zdalnie wyłączy urządzenia elektryczne. I to wszystko może być zainstalowane zarówno w domu jak i w mieszkaniu. Tak jak w przypadku nowego samochodu inwestycja wydaje się początkowo spora, ale zaczyna się zwracać już po pierwszym spokojnym wyjściu do kina czy teatru, kiedy wiemy że nasze mieszkanie czy dom są bezpieczne.

Proponowany i projektowany przez nas system można instalować modułowo, dokładając kolejne elementy w ramach potrzeb i przypływu gotówki.

Przygotowujemy systemy modułowe, które bez problemu można rozbudowywać, jeśli odkryjemy nowe potrzeby albo pojawią się nowe urządzenia. Kompleksowy i dobry projekt systemu zajmuje sporo czasu, wymaga zaangażowania inwestora, ale dopiero wtedy zaczyna się on zwracać i jest zaprojektowany pod indywidualne potrzeby. Czyli odchodzimy tu od analogii nowego samochodu, o którym musimy zadecydować w pełni w czasie wizyty w salonie i składania zamówienia, bo potem już niewiele można zmienić, oprócz drobnych elementów jak opony, dywaniki, a ewentualne nawet tak proste modyfikacje jak wymiana radia na lepsze nie wchodzi zwykle w grę, bo koszt wymiany jest zbyt duży. Nie mówimy tu już nawet o silniku, bo tego nie da się wymienić w samochodzie w prosty sposób. A przy dobrze zaprojektowanym systemie inteligentnego domu możemy zawsze wymienić centralkę na posiadającą więcej funkcji i bardziej przydatną w nowych okolicznościach.

Zapraszamy do kontaktu, opowiemy więcej o możliwych rozwiązaniach, pomożemy w doborze najlepszych, skonfigurujemy i udostępnimy do samodzielnych modyfikacji. Pomożemy też przy zmianach i optymalizacji.

Wypełnij formularz, a z przyjemnością się z tobą skontaktujemy, odpowiemy na pytania i przygotujemy spersonalizowaną ofertę.