Button red tło duży

Gaz, czad, zalanie, włamanie. To niebezpieczeństwa czyhające wciąż na naszych rodziców, którzy coraz częściej mieszkają sami w domach czy mieszkaniach, często z dala od dzieci, które za pracą czy karierą wyjeżdżają z rodzinnego domu. Czy zatem senior może być bezpieczny? Jak pomóc naszym rodzicom kiedy jesteśmy daleko?

Zapomnienie, nieuwaga, wypadek? Uchroń rodziców przed niebezpieczeństwami

Dzięki systemowi inteligentnego domu możemy w całkiem prosty sposób uchronić rodziców przed niebezpieczeństwami, które dla starszych ludzi mogą być groźne w skutkach i zminimalizować te ryzyka.

Proponujemy sprawdzone przez nas rozwiązania, które można zainstalować nawet w kamienicy, w rodzinnym domu czy mieszkaniu, a które czy to ostrzegą w razie niebezpieczeństwa, czy nawet uruchomią system zabezpieczeń zanim pojawi się pomoc.

Zdejmij z głowy zmartwienie o ulatniający się gaz

Czujnik gazu sprzężony z zaworem? Tak, to możliwe – system może sam zakręcić gaz w mieszkaniu czy domu jeśli wykryje ulatnianie się gazu. A to duże ryzyko, bo starsi ludzie często przywiązani są do gotowania na gazie i nie godzą się na wymianę kuchenki gazowej na elektryczną. Dzięki proponowanym przez nas rozwiązaniom możesz spać spokojnie kiedy rodzice cieszą się tradycyjnym sposobem gotowania.

Rodzice zapomnieli zakręcić wodę? Nie musi być to twoje zmartwienie

Odkręcona woda i zalany parkiet? Czujnik zalania może zakręcić wodę w instalacji albo tylko przy pralce z której zaczęło cieknąć. Możesz teraz zamontować sterowany elektrycznie zawór, sprzężony z czujnikiem zalania, który błyskawicznie zakręci wodę i powiadomi cię o zalaniu poprzez aplikację na telefonie.

Czad z uszkodzonego piecyka czy pożar? Dowiedz się od razu kiedy pojawi się zagrożenie

Czujnik czadu czyli tlenku węgla może nie tylko piszczeć w domu, gdzie są zagrożeni, często niedosłyszą, a na pewno nie będą wiedzieli skąd dziwny odgłos. Ale odpowiednio oprogramowany może też wysłać powiadomienie do bliskich czy sąsiadów o możliwym pożarze. A inteligentny zamek może sam się otworzyć kiedy zaprzyjaźniony sąsiad przybiegnie z pomocą, wezwany przez system. I nie będzie potrzeby wyłamywania drzwi. Czad jest bardzo niebezpieczny, co roku kilkadziesiąt osób pada jego ofiarą, głównie są to osoby starsze, które albo mieszkają w starszych domach, z niesprawnym ogrzewaniem, albo nie potrafią zareagować na niebezpieczeństwo.

Martwisz się czy rodzice mają odpowiednią temperaturę? Boisz się o rozmrożone kaloryfery?

Możemy też pomóc w poprawieniu komfortu życia starszych ludzi instalując inteligentne głowice sterujące ogrzewaniem i czujniki, które badają temperaturę i inne parametry pomieszczeń, aby rodzice nie marzli, czy nie przegrzewali się niepotrzebnie. A ty możesz podglądać parametry czy sterować ustawieniami zdalnie, tak aby ci których kochasz byli zawsze otoczeni opieką i żyli w komfortowych warunkach.

Możesz zdalnie kontrolować co się dzieje w domu rodziców

Oprócz tego że możesz zdalnie regulować temperaturę, odczytywać stan czujników gazów, otwarcia drzwi i okien, możesz też wysłać sygnał zdalnego otwarcia drzwi albo podejrzeć co się dzieje w domu za pomocą zdalnej kamery.

Daj rodzicom możliwość dyskretnego wezwania pomocy

Fibaro Button na kamieniu
Fibaro Button na kamieniu

Nasi rodzice często są słabsi, mają problemy z równowagą, albo są mniej mobilni. Ale też nie chcą pokazywać że są niedołężni, więc oczekują dyskretnego narzędzia aby móc skontaktować się z rodziną. Możemy zaproponować i skonfigurować rozwiązania, dzięki którym rodzice będą mogli dyskretnie wezwać pomoc w nagłym przypadku. Naciśnięcie jednego przycisku skontaktuje z opiekunem, da znać sąsiadowi albo zapali światła. Może wybrać numer, powiadomić na komórce, albo pokazać obraz z domowej kamery. Może też otworzyć drzwi wejściowe zaprzyjaźnionej osobie, aby nie trzeba było ich wyłamywać. I nie jest inwazyjne, a może być skonfigurowane w prosty sposób.

Zapewnij pomoc dla osób mniej mobilnych

Fibaro Key Fob na kamieniu
Fibaro Key Fob programowany pilot

Starsze osoby potrzebują prostych i wygodnych rozwiązań w codziennym życiu. Proste codzienne czynności mogą być jeszcze łatwiejsze dzięki inteligentnym rozwiązaniom. Samoczynnie zapalające się i gasnące światła w pomieszczeniach, możliwość włączenia telewizora czy radia na wybrany kanał i zgaszenia zapomnianego światła w kuchni, możliwość zdalnego otwarcia drzwi sąsiadom to bardzo duże ułatwienie dla seniorów. Wszystko to jest możliwe przy wykorzystaniu kilku elementów i dobrze zaprojektowanego procesu.

Co jeszcze możesz zrobić?

Oczywiście wymienione powyżej rozwiązania to tylko część możliwych scenariuszy. Wiele opcji wychodzi dopiero po indywidualnej rozmowie, kiedy możemy przeanalizować warunki, zrobić wizję lokalną i zaproponować najbardziej optymalne opcje. Potem potrzebne jest dobranie odpowiednich komponentów i zaprogramowanie systemu tak aby działał skutecznie i bezpiecznie.

    Wypełnij formularz, a z przyjemnością się z tobą skontaktujemy, odpowiemy na pytania i przygotujemy spersonalizowaną ofertę.

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.