Kiedy rozwijamy działalność, często stajemy przed dylematem – czy robić pewne czynności ręcznie, czy korzystać z usprawnień, w które trzeba zainwestować na początku. Dylemat jest taki, że aby usprawnić proces, trzeba wydać pieniądze, a nie do końca wiemy, czy inwestycja się zwróci.
Posiadając magazyn przez który przechodzi sporo produktów, musimy je wprowadzać z faktur od dostawców, aby przyjąć do sprzedaży. Jest to praca żmudna i wymagająca wiele uwagi. Wymaga to znalezienia produktu w magazynie, podania ilości zakupionych sztuk, często też dopisania numerów seryjnych, jeśli chcemy mieć kontrolę nad tym co wchodzi, a co wychodzi z magazynu i kontrolować gwarancje na sprzedany odbiorcom końcowym towar. Wydając produkty chcemy być pewni że został wydany towar z właściwym numerem seryjnym.
We wprowadzaniu produktów na stan może bardzo ułatwić i usprawnić pracę skaner kodów kreskowych. Proste skanery można kupić już za niewiele ponad sto złotych, a oszczędność czasowa w ciągu kilku lat jest wielka. Bo zamiast zajmować się wyszukiwaniem towaru, przepisywaniem kodów z opakowań, możemy zrobić to w kilka sekund, po prostu przyciskając przycisk skanowania na skanerze. Towar natychmiast jest wyszukiwany, program magazynowy pozwala na wpisanie tylko ilości sztuk i aktualnej ceny zakupu czy sprzedaży. Może się wydawać że to niewielka oszczędność, ale w skali lat prowadzenia działalności przekłada się na bardzo duży zysk czasowy.
Po co poświęcać swój i pracowników cenny czas na manualne czynności, które są tak podatne na błędy, kiedy można zautomatyzować proces zakupów i sprzedaży?
Oczywiście musimy zadbać o to, aby produkty miały kody zgodne z kodami paskowymi na opakowaniu, i żeby program potrafił wyszukiwać je na podstawie kodów. Ale to umożliwia już większość nowoczesnych programów, które są dostępne w niewielkich cenach. A do prowadzenia działalności wystarczają w zupełności.
Podstawowe skanery kodów kreskowych działają na USB i mogą być podłączone do komputera kablem. Ale inwestując nieco więcej można kupić skaner bezprzewodowy, a nawet skaner podłączany na Bluetooth, który umożliwi pracę z różnymi urządzeniami – komputerami z dowolnym systemem operacyjnym, tabletami iOS i Android, a także telefonami komórkowymi. Daje on większą mobilność i możliwość łatwego przeprowadzania remanentu.
W przypadku ewidencjonowania większych ilości danych warto mieć skaner posiadający pamięć, w której zapisuje zeskanowane kody, które następnie można wyeksportować za jednym razem. A potem zrobić remanent poprzez porównanie listy zeskanowanych produktów z zestawieniem z programu magazynowego.
Możemy pomóc w zaprezentowaniu potencjalnych oszczędności, doborze skanerów, aplikacji magazynowych i skonfigurowaniu całości w taki sposób aby przedsiębiorca mógł się zająć rozwojem swojego biznesu a nie przepisywaniem numerków i zamartwianie się czy pracownicy nie zrobili pomyłki w danych.
Zafascynowany w dzieciństwie przez tatę nowoczesnymi technologiami nigdy nie śledziłem biernie zmian, tylko staram się zawsze być na bieżąco a nawet przewidywać wchodzące na rynek nowości. Elektronik, informatyk, architekt IT, designer, innowator…
Wielbiciel sportu, podróży, artysta, motocyklista, rowerzysta, snowboardzista, biegacz… Uważam że nowoczesne technologie mają nam pomagać w lepszym życiu na lepszym świecie.
Najnowsze komentarze