Nowoczesne technologie pozwalają nam coraz wygodniej zarządzać domem i troszczyć się zarówno o jego bezpieczeństwo, jak i o bezpieczeństwo naszych bliskich. Jeśli połączymy inteligentny zamek z inteligentnym domofonem czy wizjerem, możemy zdalnie kontrolować kto stoi przed drzwiami, i otworzyć tylko pożądanym gościom.

Brinno duo inteligentny wizjer do drzwi

Inteligentne zamki pojawiają się coraz częściej w naszych domach. Możesz je zamontować w zwykłych drzwiach i cieszyć się wygodą i możliwościami otwierania drzwi bez klucza. Zarówno na miejscu, jak i zdalnie. Korzystamy z nich zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i apartamentach na wynajem, czy budynkach wielorodzinnych. Opisywałem ich zalety w kilku artykułach o inteligentnych zamkach. Zatem nie będę się powtarzał. Sam korzystam z takich zamków i udostępniłem klucze rodzinie i sąsiadom.

Natomiast jeśli inteligentny zamek połączymy z inteligentnym wizjerem czy domofonem, otrzymujemy dodatkową korzyść. Bo możemy na ekranie telefonu podejrzeć czy rzeczywiście przed drzwiami stoi ta osoba, która powinna otworzyć drzwi. I zadecydować czy chcemy otworzyć drzwi, czy też nie.

Domofon i zamek – zalety

Zalety połączenia inteligentnego domofonu czy wizjera z zamkiem inteligentnym:

  • dostaniemy powiadomienie kiedy ktoś zadzwoni do drzwi
  • wiemy kto dzwoni do drzwi, niezależnie od tego czy jesteśmy w domu czy poza domem
  • możemy zadecydować czy chcemy otworzyć drzwi
  • mamy możliwość otworzyć drzwi zdalnie, albo wysłać gościowi klucz na telefon

Możliwe zastosowania zestawu

Taki zestaw domofonu z zamkiem możemy zastosować w wielu sytuacjach. Czy to nasz własny dom lub mieszkanie, czy też mieszkanie na wynajem. Albo kiedy chcemy mieć pod kontrolą dzieci czy osoby starsze pozostające w domu.

Własne mieszkanie czy dom

DoorBird inteligentny domofon IP

Kiedy jesteśmy poza domem, chcemy czasem wiedzieć kto puka do drzwi. Dzięki funkcji powiadomień, możemy zobaczyć gościa na telefonie, porozmawiać z nim i zadecydować czy go wpuścimy czy też nie.

Przyjaciółka przyszła wcześniej a ty jeszcze na zakupach albo w korku? Możesz otworzyć jej drzwi i poprosić żeby zrobiła sobie kawę w oczekiwaniu na twój powrót.

Rodzice przyjechali kiedy jesteś na delegacji? Otwórz im drzwi, a podleją kwiaty i zostawią ci w lodówce pyszny obiad na twój powrót.

Dzieci wróciły wcześniej ze szkoły, a zapomniały klucza, albo rozładował im się telefon? Otwórz im drzwi zdalnie, żeby nie musiały czekać u sąsiadów.

A może chcesz wpuścić zaprzyjaźnionego kuriera z paczką, żeby nie martwić się odbiorem z punktu? Też możesz mu otworzyć drzwi i upewnić się że zamkną się kiedy wyjdzie.

Masz serwis sprzątający, który ogarnia twoje mieszkanie czy biuro w czasie twojej nieobecności? Nie musisz im dawać kluczy do mieszkania, wystarczy że zobaczysz kto dzwoni i otworzysz drzwi właściwej osobie.

Starsze osoby

Masz pod opieką kogoś starszego? Nie chcesz aby sam otwierał drzwi nieznajomym, albo może nie może tego zrobić? Możesz zdalnie otworzyć drzwi lekarzowi, pielęgniarce, czy sąsiadowi. A masz pewność że obcy nie dostaną się do starszej osoby.

Teraz często zdarzają się oszustwa i wyłudzenia u osób starszych, które naiwnie otwierają drzwi obcym, którzy podają się za elektryka, kontrolera z gazowni czy pocztę. Możesz zapobiec takim sytuacjom, bo wiesz czy przed drzwiami stoi osoba, za którą gość się podaje.

AirBnB i domofon z zamkiem to łatwy i bezpieczny wynajem

Jeśli chcesz wynajmować mieszkanie na krótki termin, chcesz też mieć pewność, że do mieszkania wchodzą tylko twoi goście. Ale niekoniecznie musisz jechać do mieszkania żeby ich przyjąć. Dlatego możesz za pierwszym razem zobaczyć gości przez kamerę w wizjerze lub domofonie. Upewnisz się że to na pewno twoi goście, i że nie ma ich więcej niż uzgodnione. A wtedy możesz wysłać im klucz terminowy, który będzie działał tylko przez czas wynajmu. Umożliwi to inteligetny zamek, zarządzany zdalnie.

Dostęp do biura

Miewasz w biurze pracowników z innych oddziałów? Pracują w różnych godzinach? Możesz zdalnie otworzyć drzwi przybyszowi, nawet jeśli sekretarka jeszcze nie przyszła.

A może kontrahent z dostawą pojawił się wcześniej niż ustalone? Może przecież zostawić towar w biurze, jeśli otworzysz mu drzwi zdalnie. A ty nie musisz się martwić że nie będziesz mieć produktów na stanie.

Wzbudził się alarm? Martwisz się czy coś się stało czy to alarm fałszywy? Możesz wpuścić do biura firmę ochroniarską, która sprawdzi czy wszystko w porządku, zanim ty dojedziesz do biura. A może nawet wrócisz do łóżka kiedy okaże się że alarm był fałszywy.

Co jest potrzebne aby stworzyć inteligentny system dostępu?

Nasze elektroniczne zamki pozwalają na zdalne zarządzanie dostępem. Możesz wybrać z oferty odpowiedni inteligentny zamek. Instalacja jest prosta, można to zrobić samodzielnie. Materiały są na naszej stronie.

W naszym sklepie dostępne są inteligentne wizjery, a wkrótce także oferta domofonów poszerzy się o nowe domofony.

Jeśli masz jeszcze wątpliwości czy pytania, zawsze możesz się z nami skontaktować. Doradzimy i dobierzemy odpowiedni zestaw dla ciebie.

Jeśli chcesz zamówić większą ilość, przygotujemy atrakcyjną ofertę.

Podoba ci się mój artykuł? Oceń go