Po latach pracy od 9-17 albo od 6-14 w zatłoczonych biurowcach i dymiących fabrykach zaczynamy wracać do pracy w domu. Z jednej strony ułatwia to nowoczesna technika, z drugiej zaczynamy coraz bardziej zauważać niewygody i nieefektywność pracy w biurze.

Zmienia się styl pracy, ewoluuje do rozliczania za zadania, a nie za obecność. Jak kiedyś – kiedy liczyło się ile snopków zboża żniwiarz zbierze, ile baniek mleka udoi gospodyni, albo ile i jakiej jakości mieczy wyprodukuje płatnerz.

Dlatego poszukujemy ciekawych rozwiązań, które ułatwią pracę w domu, umożliwią kontakt ze światem zewnętrznym, z klientami i współpracownikami i pozwolą na ergonomiczną i komfortową pracę.

Bardzo często jednak nie udaje się w mnogości istniejących rozwiązań znaleźć optymalnego. Albo wiele informacji do nas nie dociera, nie “siedząc w temacie” nie wiemy często o tym że można wykorzystać w domu różne ciekawe rozwiązania, zarezerwowane do tej pory tylko dla wielkich firm.

Potrzebujesz pewnego i stabilnego dostępu do internetu

Jesteśmy uzależnieni od Internetu, który jest obecnie podstawowym medium komunikacyjnym. Dlatego wybór właściwego routera i odpowiednia konfiguracja sieci w domu pozwala na wygodną i bezstresową pracę.

Możesz zadbać o komfortowe warunki pracy w domu i odpowiednie oświetlenie

Bardzo ważne jest też światło. W dużych firmach przepisy narzucają na pracodawców zapewnienie odpowiednich warunków oświetleniowych. Natomiast w domu zdarza nam się pracować przy kiepskim świetle, lampce stołowej, czy kuchennej. Kiedyś nie miało to takiego znaczenia, wystarczyło że odpowiednio mocny strumień światła padał na arkusz z rozliczeniami, stanowisko do pracy manualnej czy maszynę do pisania. Obecnie komputery, tablety i telefony wymuszają zmianę nawyków i oświetlenia. Ale obecne oświetlenie LED postępuje krok w krok za wymaganiami i oczekiwaniami, więc przy odpowiedniej wiedzy można dobrać właściwe oświetlenie do typu pracy.

Pragniesz pracować w przyjemnych warunkach, blisko natury i w komforcie

Po latach zafascynowania technologią wracamy też do natury. Zaczynamy tęsknić za roślinami, dziennym światłem i dźwiękami przyrody. Zimne, naszpikowane technologią wnętrza już się wszystkim przejadły, więc warto zadbać o to aby biuro w mieszkaniu przypominało nam o naturze. Rośliny, światło, tło dźwiękowe zaczyna odgrywać coraz większą rolę w nowym stylu pracy.

Marzysz o wygodnym i ergonomicznym stanowisku do pracy w domu

Bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze, jest stanowisko pracy. Kiedyś wystarczyło biurko i wygodny fotel, aby spełnić normy i wymagania. Teraz nasza wiedza i świadomość na temat ergonomii, fizjologii człowieka i komfortu pracy wzrosła znacząco, dzięki temu możemy dobrać stanowisko pracy aby było wygodne i przyjemne. W domu jest to możliwe bardziej niż w dużych firmach, które muszą optymalizować stanowiska pracy dla każdego pracownika, szczególnie mobilnego, więc nie mogą i często nie chcą pozwolić sobie na indywidualizację, która generuje dodatkowe koszty. W domowym biurze jest to i tańsze i łatwiejsze. Można wykorzystać gotowe rozwiązania, zainstalować stół do pracy na stojąco, albo o odpowiedniej do wzrostu wysokości blatu.

Równie ważne jest odpowiednie dobranie monitora, komputera, słuchawek czy nawet ekspresu do kawy i nareszcie zapewnienie tła dźwiękowego. Jest to możliwe przy odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu z wielu biur. Dlatego możemy pomóc i doradzić rozwiązania, które często nie są oczywiste, ale po indywidualnym wywiadzie nasuwają się jako najbardziej optymalne.

Praca w domu to przyszłość, przygotuj się na nią już dziś

Domowe biuro to przyszłość naszego świata. Już teraz 60% powierzchni biurowych stoi pustych przez część czasu, gdyż pracownicy unikają korków, hałasu i rozpraszającej atmosfery w biurze, wybierając pracę w domu kiedy potrzebują skupienia. Firmy optymalizują koszty, tworząc współdzielone biurka, wykorzystywane przez kilka osób w ciągu tygodnia. Nie sprzyja to tak ważnej dla nas potrzebie posiadania swojego miejsca. Dlatego pracownicy głosują nogami i zostają coraz częściej w domu, komunikując się z resztą firmy przez komunikatory, telefon czy przez współdzielone dokumenty.

Dla kogo jest takie rozwiązanie? Czy skorzystam na tym?

Domowe biuro jest najważniejsze dla wolnych zawodów, architektów, artystów, pisarzy, bloggerów czy vloggerów. Na podstawie doświadczeń z projektowania miejsc pracy z korporacji i dużych firm możemy podpowiedzieć jak zoptymalizować miejsce pracy i wykorzystać maksymalnie swój kreatywny potencjał. I zwykle nie musi to nieść za sobą dużych kosztów, chyba że chcemy zastosować rozwiązania najwyższej klasy.

    Wypełnij formularz, a z przyjemnością się z tobą skontaktujemy, odpowiemy na pytania i przygotujemy spersonalizowaną ofertę.

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.