Philips remote

Kiedy myślimy o inteligentnym domu, zastanawiamy się czy da się to zrobić etapami, czy możemy zmodernizować istniejące mieszkanie, dom czy biuro? Co zrobić jeśli system się dla nas nie sprawdzi? Rozwiązaniem jest system modułowy. Poszczególne klocki pozwalające nam poprawiać jakość, komfort życia i bezpieczeństwo możemy składać jak klocki Lego, zależnie od potrzeb i wymagań.

Zacznijmy od projektu – co chcemy osiągnąć i ile chcemy zainwestować

Oczywiście najpierw należy się dobrze zastanowić co chcemy osiągnąć, stworzyć projekt i wypisać sobie wszystkie potrzeby, obecne obawy, zagrożenia, ryzyka. Z drugiej strony położyć na stole potencjalny budżet i oczekiwany czas realizacji. Taka wstępna analiza pozwoli na stworzenie systemu, który przyniesie nam najwięcej korzyści i zadowolenia na codzień.

Wybierz zestaw początkowy najbardziej przystosowany do oczekiwań

Na podstawie naszych doświadczeń i pracy z klientami przygotowujemy zestawy, które pozwalają w rozsądny kosztowo sposób zacząć przygodę w kierunku zautomatyzowania żmudnych czynności, zapewnienia komfortu, bezpieczeństwa czy dostarczenia ułatwień, które będą cieszyć przez lata.

Na podstawie spotkań, dyskusji, analizy potrzeb staramy się tak dobrać system początkowy, żeby dało się potem dokładać kolejne moduły w miarę wzrostu potrzeb lub przypływu gotówki. Analiza obecnej sytuacji, stanu mieszkania, domu czy biura jest podstawą do rozpoczęcia prac nad przygotowaniem odpowiedniego zestawu, który można wprowadzić najniższym kosztem i przy najmniejszych zmianach w istniejącym otoczeniu.

Przewodowy czy bezprzewodowy? Jaki system jest dla mnie najlepszy?

Stosujemy systemy przewodowe i bezprzewodowe, aby jak najlepiej i najbardziej efektywnie wykorzystać funkcjonalności systemu i spełnić oczekiwania i wymagania. W niektórych przypadkach systemy bezprzewodowe są dużo bardziej korzystne, bo można je zdemontować i przenieść do innej lokalizacji, na przykład kiedy się przeprowadzamy do większego mieszkania. Także pozwoli na łatwą rozbudowę systemu nawet jeśli zmieniamy często rozkład mieszkania.

W innych sytuacjach lepiej zastosować system przewodowy i zaprojektować okablowanie, które zapewni większą niezawodność komunikacji między modułami, ale wymaga przemyślenia większości planowanych rozwiązań już na początku, zwykle przy projektowaniu domu czy mieszkania.

Czy będę mógł coś zmieniać w systemie samodzielnie?

Stosujemy systemy, które można łatwo programować, zmieniać funkcje i procesy, aby łatwo można było je modyfikować bez potrzeby dokonywania fizycznych przeróbek w mieszkaniu. Kładziemy dużą wagę na to aby systemy działały stabilnie, ale jednocześnie elementy mogły być samodzielnie modyfikowane przez użytkownika, bez potrzeby wzywania profesjonalnych instalatorów.

A co z dziećmi i rodzicami? Czy sobie poradzą z użytkowaniem?

Kolejnym ważnym wymaganiem jest aby po skonfigurowaniu system działał intuicyjnie po polsku, żeby wszyscy domownicy mogli z niego korzystać bez trudności. Musi mieć przyjazny interfejs, a nawet kilka różnych, działać na telefonach i tabletach, ale także aby dało się choćby wyłączyć światło tradycyjnie wyłącznikiem, bez nerwowego poszukiwania aplikacji w telefonie, który akurat postanowił się w tym momencie zawiesić.

Czy jestem uzależniony od jednej firmy? Muszę zadecydować o marce podzespołów?

Integrujemy systemy wielu producentów, korzystając z możliwości łączenia ich ze sobą, aby dobrać jak najlepsze komponenty i optymalną cenę. Na przykład świetnie świecące i bardzo trwałe oświetlenie Philips Hue może być sterowane z Fibaro, podobnie jak podłączone do tego systemu niedrogie żarówki TRÅDFRI z Ikei. Podobnie wszystkie elementy pracujące w standardzie Z-wave mogą być sterowane z systemu bezprzewodowego. A wiele elementów można wyposażyć w sterowniki, które pozwolą na podłączenie do systemu przewodowego albo bezprzewodowego, zależnie od rozwiązania przyjętego w danej realizacji.

No dobrze, a co jeśli coś mi nie odpowiada, albo rodzina zagłosowała że nie chcą jakiegoś gadżetu?

Modułowość systemu oznacza nie tylko jego rozbudowę, ale także możliwość rezygnacji z elementów które nie są przydatne, bo na przykład zmieniliśmy rozkład czy funkcję pomieszczeń, albo uznamy że jakaś funkcjonalność nam nie odpowiada i nie jest dla nas przydatna. Korzystając z systemu modułowego możemy łatwo i niedrogo przetestować sobie różne scenariusze i rozwiązania.

System modułowy posiada jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę. Korzystając z modułów uznanych na rynku, nie będziesz mieć problemu z ich sprzedażą i odzyskaniem części kosztów inwestycji.

    Wypełnij formularz, a z przyjemnością się z tobą skontaktujemy, odpowiemy na pytania i przygotujemy spersonalizowaną ofertę.

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.