Coraz większy nacisk kładzie się na ochronę fabryk z powodu rosnącej liczby ofiar śmiertelnych i urazów w produkcji. Rosnące inwestycje interesariuszy w branży w celu zwiększenia bezpieczeństwa doprowadziły do ​​zmniejszenia liczby tych wypadków.

Ponadto specyfikacje i wymogi bezpieczeństwa stawiane przez stowarzyszenia do spraw bezpieczeństwa wywierają presję na branże użytkowników końcowych, aby dalej zwiększać swoje inwestycje w bezpieczeństwo. Wysiłek ten ostatnio wzrósł wraz z pojawieniem się COVID-19, który dotknął zakłady produkcyjne na całym świecie. 

Integracja systemów produkcyjnych z technologią IT jest często wykorzystywana do tworzenia niezawodnych systemów produkcyjnych w celu zapewnienia łatwego monitorowania, redukcji odpadów i zwiększenia prędkości produkcji, które są jednymi z istotnych zalet zautomatyzowanych procesów produkcyjnych.

Surowe zasady i przepisy rządowe dotyczące bezpieczeństwa pracowników i maszyn napędzają rynek, a teraz bardziej niż kiedykolwiek pracownicy martwią się o swoje bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Dlatego właśnie IT i inteligentne technologie są kluczowe w poprawie bezpieczeństwa produkcji. Najwyższe normy jakości, światowe standardy bezpieczeństwa, inteligentne czujniki i systemy pomiarowe. W połączeniu ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym możemy wdrożyć w zakładach produkcyjnych nie tylko systemy zabezpieczające, ale także przewidujące możliwość wystąpienia awarii czy zagrożenia. A dzięki profilaktyce i działaniu prewencyjnemu pomożemy uniknąć kosztownych przestojów i zagrożenia dla życia i zdrowia pracowników.

Ciekawy artykuł (w języku angielskim), jak technologia pomaga zwiększyć bezpieczeństwo w procesie produkcyjnym.

Podoba ci się mój artykuł? Oceń go