Gerda zamek zamykanie

Wynajmujesz mieszkanie na wynajem długo- albo krótkoterminowy? Czy zastanawiasz się czasem jak jest ono eksploatowane? Czy lokatorzy nie zalali go albo czy nie wzrosło znacząco zużycie prądu? A może musisz jeździć na drugi koniec miasta czy wręcz do innego miasta tylko po to żeby przekazać klucze nowym lokatorom? Albo czy martwisz się czy nie wchodzą tam osoby niepowołane? Stresu związanego z wynajmem jest sporo i może pojawić się wiele powodów do zmartwienia.

Możesz skorzystać z systemów domu inteligentnego do obsługi mieszkania na wynajem. Taka instalacja bardzo ułatwi i usprawni zarządzanie nieruchomością, aby przynosiła ona jak największy zysk bez generowania zbędnych kosztów w dłuższym okresie.

Możesz zobaczyć prezentację możliwości takiego mieszkania na żywo w Krakowie.

Zdalnie monitoruj i steruj ogrzewaniem i prądem

Właściciel może monitorować poziom zużycia energii elektrycznej czy temperaturę w mieszkaniu. Można zdalnie odłączyć odbiorniki czy zmniejszyć ogrzewanie jeśli mieszkanie stoi przez pewien czas puste, co znacząco przekłada się na oszczędności.

Zdalny dostęp – nie musisz zawozić kluczy

Możesz zainstalować inteligentny zamek, dzięki któremu lokatorzy nie będą musieli używać kluczy, a otworzą mieszkanie telefonem. Nie musisz ich nawet odwiedzać żeby przekazać klucze, bo możesz je wysłać SMS.

Zarządzany zdalnie zamek może być dostępny dla lokatorów tylko na czas wynajmu, bez potrzeby dorabiania zagubionych czy zapomnianych kluczy.

Inteligentny zamek otwierany zdalnie i dotykowo
Inteligentny zamek i dotykowe sterowanie

Możesz ustalać godziny w których mieszkańcy mają dostęp do zamka, albo nawet zintegrować go z serwisem AirBnB i nie martwić się już tym na jaki okres czasu będą mieli dostęp wynajmujący i czy zwrócą klucze. Klucz wygaśnie natychmiast po zakończeniu umowy wynajmu.

Więcej o zamkach możesz przeczytać na naszej stronie.

Kamery, czujniki, monitorowanie – sprawdzaj zdalnie co się dzieje w mieszkaniu

Przy wejściu możesz zainstalować bezprzewodową kamerę, dzięki której wpuścisz tylko najemców, a nie przygodnych ludzi. A będziesz miał wgląd w to kto korzysta z mieszkania bez naruszania prywatności najemców.

Możesz w mieszkaniu zamontować wszelkiego rodzaju czujniki: zalania, ruchu, dymu, czadu i wiele innych, które zabezpieczą mieszkanie kiedy jest intensywnie wykorzystywane, ale także kiedy stoi puste. Czujnik może nawet powiadomić jeśli najemcy postanowią zacząć palić w lokalu papierosy wbrew ustalonemu wcześniej regulaminowi.

Zainstalowanie czujników ruchu, automatycznych wyłączników światła czy nowoczesnego oświetlenia podniesie standard mieszkania i zwiększy jego atrakcyjność dla wynajmujących.

Monitoruj zużycie energii przez najemców

Kiedy zainstalujesz inteligentne gniazdka, wyłączniki i wtyczki, możesz monitorować zużycie energii przez lokatorów.

Fibaro panel zużycia energii
panel zużycia energii Fibaro

Poprzez system monitorowania i pomiaru zużycia energii możesz rozliczać się z lokatorami za krótki okres, albo oszacować zużycie energii przez lokatorów, aby lepiej dostosować ofertę i mieć wgląd w swoje koszty. Nasz system może monitorować całkowite zużycie energii w mieszkaniu, zużycie energii przez poszczególne odbiorniki, a nawet sterować nimi zdalnie i włączać i wyłączać je kiedy nie są potrzebne.

Możesz mierzyć zużycie energii w każdym okresie wynajmu, albo sterować urządzeniami zdalnie.

Co jeszcze mogę zrobić? Porozmawiajmy

Możliwości poprawienia komfortu wynajmowania twojego mieszkania są bardzo duże, możemy spełnić wiele nawet niezbyt oczywistych oczekiwań. Chętnie spotkamy się i porozmawiamy o możliwościach i korzyściach płynących z instalacji, odpowiemy na pytania i zaprezentujemy listę dostępnych modułów.

    Wypełnij formularz, a z przyjemnością się z tobą skontaktujemy, odpowiemy na pytania i przygotujemy spersonalizowaną ofertę.

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.