Lubimy żyć wygodnie, dlatego powstała cała cywilizacja. Ludzie sfrustrowani moknięciem na deszczu, marznięciem w zimnych jaskiniach, czy ciągłym bieganiem w celu zdobycia pożywienia zawsze starali się wykorzystać swój intelekt, aby mniej się narobić i żyć wygodnie.

Początkowo zaczęli budować schronienia, potem je ocieplać, wymyślać narzędzia które usprawniały i ułatwiały pracę. I które coraz częściej zaczynały wykonywać żmudne czynności za człowieka. W końcu doszliśmy do etapu nowoczesnej cywilizacji technologicznej. Możemy obecnie pozwolić sobie na to, aby coraz więcej dziedzin życia oddać pod kontrolę nowoczesnym narzędziom, a samemu siedzieć w fotelu czy na plaży i kontrolować narzędzia i systemy, które dbają o nasz komfort, wygodę i pracują dla nas.

Myśl o komforcie cieplnym, nie o ogrzewaniu

Nie musisz już martwić się o opał, biegać do pieca żeby dołożyć drewna czy węgla, aby nie wygasło i nie wychłodziło mieszkania. Nie musisz martwić się czy rano dzieci będą miały ciepło kiedy będą wychodzić do szkoły. Zatem dlaczego nie pójść o krok dalej? Oddaj technologii kolejne monotonne i żmudne czynności, pozwól aby inteligentne termostaty dbały o optymalną temperaturę, jednocześnie dbając też o to, aby koszt ogrzewania był jak najniższy.

Baw się i relaksuj z rodziną i znajomymi zamiast myśleć o zapewnieniu atmosfery

Pilot do telewizora był rewolucyjnym wynalazkiem, bo pozwolił na oglądanie większej ilości kanałów, regulację głośności bez wstawania z wygodnego fotela. A przecież zwykle oglądamy kiedy chcemy się zrelaksować, a nie zrywać się co chwilę żeby zmienić kanał, przyciszyć, kiedy dziecko zasypia, albo wysłuchać wiadomości. Nie chcemy wstawać po to aby zgasić zapomniane światło w kuchni. To nasz czas, czas relaksu i wypoczynku. Tu też wkracza nowa technologia, która coraz bardziej daje nam możliwość uzyskania prawdziwego relaksu i zwiększa wygodę życia. Weź w rękę telefon czy tablet, aby ten za ciebie wykonał sekwencję czynności, kiedy ty pijesz herbatę oglądając ulubiony serial, czy robicie ze znajomymi seans filmowy. Po co masz ich opuszczać po to aby przyciemnić światła czy przygotować salon do prezentacji zdjęć? Jednym przyciskiem na własnym telefonie możesz wywołać gotową scenę, a samemu zająć się rozmową i odpoczynkiem.

Myśl o sobie zamiast o codziennych czynnościach

Może tak jak ja robisz pranie kiedy wychodzisz z domu, aby zaoszczędzić czas i nie słuchać pralki harcującej po łazience czy kuchni? Korzystasz z fantastycznego udogodnienia, jakim jest opóźniony start pralki, dzięki czemu wiesz, że pranie skończy się tuż przed twoim przyjściem, a mokre pranie nie będzie czekać kilka godzin na twój powrót. Ale jednocześnie z tyłu głowy pojawia się myśl, że urządzenia są zawodne, znajomemu cieknąca pralka zniszczyła parkiet, bo woda lała się przez kilka godzin. Możesz przecież oddać twojemu domowi obowiązek czuwania nad pracą urządzeń. Czujnik wody wykryje potencjalną awarię, zakręci zawór i wyłączy uszkodzoną pralkę, aby nie powodowała zniszczeń. Ale taki czarny scenariusz to ostateczność. Dzięki dobrze przygotowanym rozwiązaniom twoja pralka skończy pranie na czas, a tobie przypomni o tym mailem czy powiadomieniem na telefonie i zamruga wybranym światłem aby przyciągnąć twój wzrok i na chwilę tylko oderwać od ulubionej książki. I świeże, pachnące pranie rozwiesisz zaraz po jego zakończeniu.

Korzystaj z życia kiedy twój dom jest bezpieczny

Wychodzisz szybko z domu, bo tramwaj już za chwilę i na przystanku uświadamiasz sobie że być może jakieś światła zostały zapalone? Albo zaczynasz martwić się czy drzwi wejściowe rzeczywiście są zamknięte? Rolety czy żaluzje zasunięte? A może myślisz czy domowy zwierzak nie broi za bardzo? Dzięki nowoczesnym technologiom możesz sprawdzić to wszystko na telefonie. Podejrzeć zdalną kamerę, sprawdzić stan drzwi wejściowych, okien, zgasić zapomniane światła, zasunąć rolety. Czujesz się bezpiecznie, bo czujki ruchu zostały aktywowane i czuwają nad bezpieczeństwem mieszkania. A chodzący po domu odkurzacz, sprzątający za ciebie w czasie kiedy zajmujesz się ważniejszymi sprawami, nie wzbudzi przypadkowego alarmu, bo czujki są tak ustawione, żeby reagować tylko na ludzi.

A! Zapomniałeś o tym że nie będzie cię przez kilka dni i kaloryfery grzeją zupełnie niepotrzebnie, ogrzewając puste mieszkanie. Czekając na samolot możesz jednym dotknięciem palca zmniejszyć temperaturę, przestawić dom w tryb wakacyjny, aktywować alarm, wyłączyć wodę do pralki, a tobie ze spokojną głową pozwoli przygotować się na ważne spotkanie z kontrahentem.

Wracaj zawsze do swojego przytulnego i przygotowanego na twój powrót mieszkania

Po długiej podróży lubimy wracać do własnego domu. Tu jest przytulnie, własne łóżko jest znacznie wygodniejsze niż hotelowe, wszystkie sprzęty są na swoim miejscu i lubimy zapach naszego mieszkania. Powrót może być jeszcze bardziej przyjemny, kiedy dom zostanie nagrzany do ulubionej temperatury przed waszym powrotem, brama wjazdowa sama się otworzy przed samochodem, korzystając z geolokalizacji, a światła same się zapalą, prowadząc do garażu, domu i rozjaśniając przedpokój bez poszukiwania wyłącznika. A kiedy wracasz z rękami pełnymi zakupów, drzwi mogą same otworzyć zamek i wystarczy że łokciem naciśniesz klamkę, aby wejść do domu. I pozostanie tylko rozpakowanie zakupów, bo tego dom jeszcze za nas nie zrobi.

Przygotuj do snu siebie a nie mieszkanie

Zasypiasz, leżysz w ciepłej pościeli, a światło w kuchni nie pozwala ci zasnąć, albo uporczywie myślisz czy drzwi wejściowe na pewno są zamknięte? Każdemu chyba zdarzyła się taka sytuacja. Nie lubimy wychodzić z ciepłego łóżka tylko po to żeby zejść do drzwi wejściowych. A możesz przecież nacisnąć jeden przycisk, albo poprosić asystenta głosowego, aby sprawdził za ciebie czy dom jest przygotowany do nocy. System zgasi wszystkie niepotrzebne światła, zamknie drzwi wejściowe, obniży temperaturę tak aby sen był komfortowy, odpowiednio ustawi jasność i kolor nocnej lampki, aby światło sprzyjało zaśnięciu, a kiedy już zapadniesz w spokojny i relaksujący sen, wyłączy muzykę, przy której tak lubisz zasypiać.

Co jeszcze możesz zrobić aby poprawić swój komfort życia?

Scenariusze można mnożyć w nieskończoność, codziennie pojawiają się nowe urządzenia, które poprawiają wygodę naszego życia i oddają nam czas na relaks, pracę czy zajmowanie się rodziną. Nie da się ich wszystkich wymienić, bo każdy dom jest inny, każdy ma inne zwyczaje i upodobania, więc system trzeba dobrze dostosować do indywidualnych potrzeb.

    Wypełnij formularz, a z przyjemnością się z tobą skontaktujemy, odpowiemy na pytania i przygotujemy spersonalizowaną ofertę.

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.